- شنبه، ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

حضور دبیر اول و ریاست مرکز اطلاع رسانی و فرهنگی سفارت ژاپن

حضور دبیر اول و ریاست مرکز اطلاع رسانی و فرهنگی سفارت ژاپن


حضور دبیر اول و ریاست مرکز اطلاع رسانی و فرهنگی سفارت ژاپن

ساعت 11 روز دوشنبه 10 مهرماه سال جاری، آقای تاکاشی کامادا دبیر اول و ریاست مرکز اطلاع رسانی و فرهنگی سفارت ژاپن در ایران و خانم نودا دبیر سوم این سفارت برای دیدار و برگزاری جلسه با رییس محترم دانشکده در اتاق شورای فرعی حضور یافتند.

در جلسه مذکور، ریاست محترم و معاون محترم اداری و مالی دانشکده، مدیر محترم گروه سایر زبان‌های خارجی، اعضای محترم هیأت علمی گروه زبان و ادبیات ژاپنی و مشاور رییس دانشکده در امور بین‌الملل نیز حضور داشتند. در این دیدار که با تأکید بر لزوم ادامه همکاری‌های فی مابین تشکیل شده بود، از وضعیت فعلی آموزش زبان ژاپنی سخن به میان آمد و برای بهینه سازی توسعه آموزش و معرفی فرهنگ ژاپن بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت.

در ابتدا آقای کامادا ضمن معرفی خود از علایق سفارت ژاپن برای گسترش همکاری‌های علمی و فرهنگی با دانشگاه تهران و به خصوص دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی مطالبی را عنوان کردند. سپس آقای دکتر کیایی ضمن خوشامدگویی خلاصه‌ای از سابقه گروه زبان ژاپنی بیان کردند. خانم دکتر علوی نیز ضمن بیان مطالب مبسوطی در زمینه مشکلات سر راه در گسترش تحصیلات تکمیلی عنوان کردند که سفارت و بنیاد ژاپن می‌تواند در رفع مشکل برای برگزاری دوره تحصیلات تکمیلی گروه ژاپنی نقش تأثیرگذاری ایفا کند. سپس ریاست محترم دانشکده، جناب آقای دکتر ولی‌پور ضمن تأیید مطالب بیان شده توسط سایر اعضای حاضر در جلسه، راهکارهایی را برای رفع معضلات برشمرده شده، ارائه کردند و با بیانِ نقش مؤثر بنیاد ژاپن، کمک ایشان را خواستار شدند. آقای دکتر مقدم کیا و آقای دکتر آذرپرند نیز مسایلی را برای بهینه سازی رابطه علمی و فرهنگی فی مابین عنوان نمودند. 

روابط عمومی دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی

آدرس کوتاه :