- یک‌شنبه، ۲۱ خرداد ۱۴۰۲

حضور سفیر جدید پرتغال در دانشگاه تهران

حضور سفیر جدید پرتغال در دانشگاه تهران


حضور سفیر جدید پرتغال در دانشگاه تهران

سفیر جدید پرتغال: «برای راه اندازی کرسی زبان پرتغالی در دانشگاه تهران، سفارت آمادگی دارد برای راه‌اندازی دوره، استادان واجد شرایط و برنامه درسی و کتب آموزشی تأمین کند».
در دیدار سفیر پرتغال در ایران با دکتر محمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران وبا حضور خانم دکتر مریم سلطان بیاد مشاور امور بین‌الملل دانشکده و سایر مدعوین دو طرف درباره گسترش همکاری‌های علمی، بین‌المللی و دانشگاهی گفت‌وگو و تبادل‌نظر کردند.

در جلسات قبلی با سفرای کشورهای پرتغالی زبان شامل برزیل و پرتغال گفتگوهای مفیدی جهت ارتقا سطح همکاری‌های علمی و آموزشی صورت پذیرفت در این دیدار که روز دوشنبه ۱۱ اسفند ماه ۹۹و در دفتر ریاست محترم دانشگاه برگزار گردید طرفین بررسی‌های نهایی را انجام و مقرر گردید طرح اصلی تأسیس دفتر فرهنگی پرتغال در دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی به کارگروه مربوطه ارائه تا مقدمات ایجاد این مرکز با مشارکت کشورهای برزیل و پرتغال در سال آینده فراهم شود زبان و ادبیات پرتغالی با همت سفارتخانه‌های کشور پرتغال و برزیل پنجمین مرکز فرهنگی مستقر در دانشگاه تهران پس از زبان ژاپنی، زبان چینی، زبان روسی و زبان کره‌ای خواهد بود. امیدواریم نتیجه این رایزنی فتح بابی باشد در ارتقای مراودات بین‌المللی و دانشگاهی فی‌مابین دانشگاه تهران و کشورهای طراز اول فرهنگی و ادبی جهان.

 

روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی

آدرس کوتاه :