- سه‌شنبه، ۱۶ خرداد ۱۴۰۲

حضور شاعران کُره ای در دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی

حضور شاعران کُره ای در دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی


حضور شاعران کُره ای در دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی

روز دوشنبه اول آبان سال جاری، جناب آقای دکتر قزوه، نویسنده و شاعر معاصر ایرانی همراه با هیأتی از مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری و میهمانان ایشان، چهار تَن از ادیبان، شاعران بنام و مترجمان کشور کره جنوبی شامل آقایان مون تائه جون، یائه جون یو و خانم‌ها کیم ساناوو و کیم ونگ سان در سالن غدیر دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران حضور یافتند. 
در این گردهمایی ابتدا مسئولین از حوزه هنری، اهداف این مرکز و استفاده از آثار ادیبان ملی و بین‌المللی در برنامه‌های خود را برای حضار تبیین نمودند. آقای دکتر کیایی، مشاور امور بین‌الملل دانشکده نیز ضمن خوشامدگویی به میهمانان ادیب کُره‌ای، اظهار امیدواری کردند که چنین فرصت‌های مغتنمی دوباره بوجود آید. 
سپس شاعران کُره‌ای پس از ایراد سخنرانی کوتاه، بخشی از اشعار خود را قرائت کردند. پس از آن چند دانشجو از رشته‌های زبان اردو، چینی، ژاپنی و... که در دانشکده زبان کُره ای را به عنوان زبان دوم آموخته‌اند، به اجرای شعرخوانی از آثار شاعران معاصر کُره ای حاضر در سالن پرداختند که بسیار مورد توجه شاعران کُره ای واقع گردید. برنامه با سخنرانی آقای دکتر قزوه و پرسش و پاسخ در مورد شعرهای ایرانی و کُره‌ای ادامه یافت. در طی مراسم نیز دو کتاب از شاعران معاصر کُره ای به شرکت کنندگان اهدا گردید. 
 

روابط عمومی دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی

آدرس کوتاه :