- چهارشنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۳

نشست سفیر برزیل با هیات رئیسه دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی

نشست سفیر برزیل با هیات رئیسه دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی


نشست سفیر برزیل با هیات رئیسه دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی

در راستای نیل به اهداف برنامه سوم توسعه دانشگاه تهران و گسترش همکاری‌های بین‌المللی با کشورهای صاحب سبک و تأثیر گذار در معادلات جهان، دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجیدانشگاه تهران به عنوان قطب آموزش عالی زبان‌های خارجی در کشور از افزایش این تعاملات استقبال و در حوزه ارتباطات بین‌المللی پیشرو می‌باشد.

سفیر محترم کشور برزیل: "جناب آقای رودریگو دی آزردو سانتوس" در روز سه شنبه ۱ آبان ماه سال جاری در دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی حضور یافته و با ریاست و معاونت پژوهشی دانشکده دیدار و گفتگو نمودند. در این جلسه سفیر محترم برزیل با اشاره به قابلیت‌ها ی مجامع دانشگاهی و آکادمیک در افزایش سطح تعاملات بین کشورها، آمادگی کشور متبوع خود را جهت آغاز روند تعامل با دانشگاه تهران و خصوصاً دانشکده زبان‌های خارجی اعلام داشتند و متقابلاً ریاست دانشکده زبان‌های خارجی جناب آقای دکتر ولی پور نیز با استقبال از این رویکرد جدید نکاتی را در خصوص افزایش همکاری‌های علمی و ادبی فی ما بین ابراز داشتند.

در پایان این گفتگو سفیر محترم برزیل بازدیدی از مراکز فرهنگی، کشورهای چین، روسیه، کره جنوبی و بنیادهای مستقر در دانشکده زبان‌های خارجی داشتند. لازم به یادآوری است برزیل بزرگترین و پرجمعیت‌ترین کشور آمریکای جنوبی است که تلاش دارد به جمع قدرت‌های جهانی به خصوص در عرصه اقتصادی بپیوندد. گفتنی است جناب آقای سانتوس قبل از آغازمأموریت در ایران، رئیس گروه تجارت و توسعه سرمایه گذاری در وزارت امور خارجه بوده است. در پایان جسله مقرر گردید پیش‌نویس تفاهم نامه‌ای جهت همکاریهای فی ما بین توسط دفتر روابط بین‌الملل دانشکده تهیه و اقدامات بعدی در این رابطه صورت گیرد.

روابط عمومی دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی

آدرس کوتاه :