نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

گروه اسپانیایی

گروه اسپانیایی


 
ازآنجاکه گسترش آموزش و یادگیری زبان های زنده دنیا در دانشگاه ها و به ویژه در دانشگاه تهران به عنوان نماد عالی آموزش کشور، از اهمیت به سزایی برخوردار است لذا تأسیس گروه زبان و ادبیات اسپانیایی با انگیزه ایجاد ارتباط با مردم اسپانیایی زبان از اهمیت خاصی برخوردار بوده و به همین دلیل بخش آموزشی زبان و ادبیات اسپانیایی در سال 1387 در دانشکده زبان ها و ادبیات خارجی در مقطع کارشناسی تأسیس شد. این رشته هم اینک، همچنان در مقطع کارشناسی، دانشجو می‏پذیرد و راه اندازی مقطع کارشناسی ارشد با گرایش های مترجمی و ادبیات اسپانیایی، در دست اقدام است.
زبان اسپانیائی زبانی است که از نظر گستره جغرافیائی مقام اول را در دنیا اشغال می کند و زبانی است که نزدیک به 450 میلیون نفر در 23 کشور دنیا (اسپانیا و کشورهای امریکای لاتین) از آن به عنوان زبان اول، جهت ایجاد ارتباط بین خود و کشورهای دیگر استفاده می کنند ضمن این که ادبیات غنی و تنوع سبک آن نیز مد نظر بسیاری از منتقدان ادبی در دنیا و ایران بوده است و آثار بسیاری از نویسندگان طراز اول این زبان نظیر گابریل گارسیا مارکز، خورخه لوئیس بورخس، خولیو کورتاسار و... به فارسی ترجمه شده است. اهداف کلی فراگیری این رشته عبارتند از:
- ادامه روند توسعه استفاده از زبان اسپانیائی به عنوان یک وسیله ایجاد ارتباط 
- دست یافتن در طول دوره های مورد نظر، به یک کنترل ضمنی از روند آموزش و یاد گیری توسط خود دانشجو و ادامه فراگیری پس از پایان دوره های مربوطه به طور خود آموز از طرف دانشجو.
- آشنائی دانشجویان با زبان، ادبیات، فرهنگ، تاریخ و آداب و رسوم ملت‏های اسپانیایی زبان.
-کسب مهارت‏های لازم از سوی دانشجو پس از پایان یافتن دوره به منظور ایجاد ارتباط مستقیم و شرکت در فعالیت‏های بین المللی مرتبط با این زبان و توسعه فعالیت‏های زبان شناسی به منظور به دست آوردن شناخت کافی از فرهنگ های چند ملیتی و ایجاد یک رابطه متقابل و تطبیقی مابین زبان، ادبیات و فرهنگ خود و ملت اسپانیائی زبان می باشد.